PROFESSIONELL PLANERING FRÅN BÖRJAN TILL SLUT
Flygresan mellan Skandinavien–Gardasjön t/r kan vi ordna med alla möjliga flygbolag. Vi erbjuder förmånliga priser och villkor. Vi har lång erfarenhet av planering och genomförande av företags- och föreningsresor, inklusive konferensresor, incentive, teambuilding och möten. Vi utgår alltid från dina önskningar och bidrar med kunskap, information och idéer. Vi skräddarsyr resan i nära samarbete med vår lokala partner i Italien. Du är i goda händer hos oss före, under och efter din resa.Vi erbjuder:
- Professionell planering och bokning av resan
- Expertis inom konferenser, incitament, teambuilding och möten
- Personlig service och en kontaktperson som fungerar som din partner före, under och efter resan
- Ett skräddarsytt och anpassat erbjudande
- Bra villkor
- Flexibilitet
- Bokar man en paketresa skyddas man alltid av Paketreselagen
- Stor kunskap om varje destination och uppmärksamhet på detaljer
VAD KAN VI HJÄLPA TILL MED PÅ RESAN TILL GARDA?
Förutom transport och boende kan vi också hjälpa till med olika aktiviteter, som företagsbesök, mötesrum, teambuilding, middagar, kvällsunderhållning etc. Vi tar hand om allt det praktiska, men kommer också att vara din partner när det gäller att sätta ihop ett spännande program som är lite utöver det vanliga – det är helt upp till dig. Vi kan hantera aktiviteter av både professionell och social natur.Förslag på aktiviteter vi gärna bokar åt er i Garda:
- Lunch- och middagsreservationen med allt från pizza och drinkar till middagar med vinsymfonier och läckra efterrätter
- Guidad stadsvandring i Verona eller en tur utmed Gardasjöns stränder
- Aktiviteter som t.ex. vandring, mountainbike, kanotturer, ATV
- Agroturismo med middag i mammas kök
- Matlagningskurs och lunch eller specialarrangemang med middag och dans.
- Besök på vingårdar med vinprovning av allt från klassisk Bardolino och Valpolicella ttill Ripasso och Amarone
- Besök vid olivgård med avsmakning och andra typiska produkter baserade på Gardasjöns merönda olivolja som pesto och olivpaté.
- Besök vid ostmejerieriet Grano Padono som producerar den berömda parmesanosten.
- Båttur på Gardasjön i privat båt eller med färja
- Företagsbesök med t.ex. en italiensk bankir och få en unik inblick i investment banking
- Besök på Veronamässan där man årligen har stora mässor som t.ex. Vinitaly och Marmomacc – de största vin- och marmormässorna i hela Italien.
- Besök i Aquagardens – de varma termalbaden i Valpolicella eller i Colà di Lazise vid Gardasjön med vackra parker och både inomhus- och utomhusbad.
- Besök vid de lyxiga baden i Sirmione