2 timmar
Gratis föredrag
Våra två reseexperter Fanny och Lotta har rest runt i länderna – bland stränder, regnskog, historiska sevärdheter och charmiga städer – och ser fram emot att ta er med till sina favoriter.
Fanny och Lotta kommer berätta om några av de mest populära besöksmålen som länderna bjuder på, såsom regnskogen i Monteverde och Corcovado nationalpark i Costa Rica, samt Chichén Itzá och Tulum i Mexiko. De kommer även berätta om några mindre kända smultronställen som är deras personliga favoriter. Under kvällen kommer du få en bra mix av djur och natur, härliga stränder och intressant historia.

Costa Rica och Mexiko är fantastiska resmål som kan upplevas på många olika sätt och som passar alla åldrar. De två länderna går dessutom alldeles utmärkt att kombinera under en resa. Du väljer själv om du vill resa med buss eller hyrbil, bo på lyxhotell eller hostel, som backpacker eller ha allt bokat och klart. Fanny och Lotta kommer ge dig flera olika alternativ. Du bestämmer själv hur och var du vill resa, och under kvällen guidar vi dig rätt så att du kan börja planera just din resa!

Anmälan till Resekväll

Status Datum Tidpunkt
Lediga platser 19-03-2025 kl. 18:00 Anmäl

Information

Plats
Winberg Travel
Norra Vallgatan 60
211 22 Malmö
Övrigt
Föredraget börjar 18:00 och vi bjuder på tilltugg och något att dricka.
Läs mer om

Det finstilta

Finns det inga lediga platser sätts du på väntelista och får besked via mail när/om du fått plats.

TILL SIDANS TOPP
Kontakta oss:
Hitta oss på: